top of page
DSC_6188_edited.jpg

MISS KUZEY KIBRIS

 

15 Kasım 1983 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin dünyaya ilanından sonraki yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde, tanınma ve tanıtma amaçlı bir yolda, ulusal veya uluslararası güzellikler podyumunda

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” adına yer alabilmemiz için 1984 yılında ilk güzellik yarışmamız olarak gerçekleştirilen MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI geleneksel olarak her yıl organize edilerek 34 yıldan fazla bir süredir ülkemiz güzellik kraliçesini “Miss Kuzey Kıbrıs” olarak taçlandırmaktadır. 

 

Kıbrıs Ada efsanesi ve ülkemizin “marka organizasyonu” MISS KUZEY KIBRIS Güzellik Yarışması, 1984 yılından günümüze "anlamlı ve amaçlı güzellik misyonu” ile düzenlenmekte ve her yıl dereceye giren güzellik kraliçelerine yüksek öğrenim ve eğitim hakkı kazandırmaktadır.

 

Tanınma ve Tanıtma seferberliğimize böylesi, Sosyo-Kültürel etkinliklerde de katkı koyabilmek adına Kurucu Başkanı Bülent Günkut tarafından başlatılan ve ilki bir başka deyişle “1. Geleneksel Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması” 1984 yılının 20 Temmuz’unda Salamis Bay Hotel’de taçlanır... İlk KKTC Güzellik Kraliçemiz Hülya Arçay olarak Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Kraliçeleri tarihinde yerini alır. 

 

1984 yılından günümüze geleneksel olarak Kuzey Kıbrıs Türk insanının ve Kadını’nın imajını dünyaya en iyi şekilde duyurmak ve anlatmak amacıyla “Güzel, Tutkulu, Seçkin, Yardımsever, Zeki”  değerleri doğrultusunda yola çıkarak heryıl bu değerleri en iyi şekilde kavrayıp bizleri uluslararası arenda temsil edebilecek genç kızlarımız güzellik kraliçelerimiz olarak taçlanmaktadır. 

 

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak her yıl aynı disiplin ve ciddiyet içerisinde 1984 yılında başlayan MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI  “Bir Bülent Günkut Prodüksiyonu” olarak, 34 yıldan fazladır geleneksel olarak düzenlenmektedir.

 

Dome Hotel, Jasmine Court Hotel, Merit Crystal Cowe Hotel, Salamis Bay Hotel, Malpas Hotel, Bilfer Palm Beach Hotel, Cratos Premium Hotel, Golden Tulip Hotel, The Arkın Colony Hotel ve The Arkın Palm Beach Hotel, The Savoy Ottoman Palace Hotel, The Limak Cyprus Deluxe Hotel, The Arkın İskele Hotel gibi 5 yıldızlı tesisler konaklama olarak coşku ile yarışmamıza kucak açan tesislerden olurlar...

 

Geleneksel olarak 1984 yılında Kurucu Başkan Bülent Günkut’un koreografi ve sunumunda yaşatılmaya başlıyan prodüksiyon ile KKTC olgusu dünyanın çeşitli ülkelerindeki güzellik yarışmalarına taşınmaya yıllardan beridir devam etmektedir.

MISS KUZEY KIBRIS 33. YIL
Videoyu Oynat
bottom of page